Síť skvely.net

Optická síť
Dostupnost optického připojení a také informace o výhodách připojení pomocí "optiky"

Mapa vysílačů
ukazuje orientační dostupnost služby, není nutné abyste byli v obci kde je vysílač, stačí abyste měli přímou viditelnost na náš vysílač - respektive přímá viditelnost mezi antény.

Dostupnost služeb
Ověřte si, zda je Vašem městě či obci dostupné naše připojení k internetu. Využijte naší online aplikaci. Zadáte Vaši adresu a budete vědět víc.

Síť skvely.net pokrývá Slaný , Smečno , Zlonice , Stochov , Klobuky , Vraný , Zlonice a také část Kladna a jejich široké okolí.

V širokém okolí Slaného máme přes 1000 přístupových bodů (AP) pro zákazníky umístěných ve více než 140 různých lokalitách.

Abecední seznam obcí s pokrytím

Zálohování a zdvojování

Síť je stavěna s extrémním důrazem na stabilitu, možná kritická místa jsou zdvojena (2x dns servery, 2x router s přístupem do internetu) což minimalizuje pád sítě jako celku. Důležité přístupové body jsou napájeny velkokapacitními záložními zdroji dovolující překlenout až 36 hodinové výpadky elektrické energie.

Z téměř všech našich telekomunikačních středisek (distribuční místa pro zákazníky) existují minimálně dvě cesty do dalších lokalit, čímž v případě výpadku elektřiny, zarušení spoje či jinými technickými problémy minimalizujeme důsledky pro zákazníky, (ve většině případů ani nepoznají, že něco nefunguje).

Zrychlování, navyšování kapacit a nové vychytávky

Síť je koncipována modulárně, bezproblémově dochází k navyšování přenosových kapacit a k rozšiřování do dalších lokalit dle zájmu zákazníků.

V síti používáme jak vnitřní tak veřejné IP adresy, disponujeme několika vlastními C rozsahy - od roku 2009 jsme členy ripe , využíváme vlastní serverovny (smečno,slaný a připravujeme zlonice s velkokapacitním záložním zdrojem) připojené přímo k páteři sítě skvely.net a tyto služby Vám rádi v případě Vašeho zájmu poskytneme.

Do sítě závádíme neustále nové vychytávky a vlastnosti které jinde nenajdete.

• Částečná automatická detekce zavirování Vašeho PC (dle vyhodnocení provozu na neexistující ip) apod. V případě takového zjištění nejste zablokování, jen Vaši IP uvedene na blacklist a budeme Vás informovat.
• Rychlost přenosu dat mezi uživateli naší sítě není omezena vaším připojením.
• Automatické testování vašeho spojení v případě nahlášení problému přes zákaznickou sekci.

Síť funguje již od podzimu roku 2002 (dříve známá jako SlanyFREE.net).

Další zajímavé informace o síti skvely.net

V případě že Vás zajímá více, připravili jsme pro Vás sérii článků ze zákulisí.

Optická síť skvely.net
Úprava vysílače Velká Bučina
Ze zákulisí: dvě roury do internetu
Ze zákulisí: naši pracovníci
Ze zákulisí: přístupové místo
Unikátní přístupový bod zlonice-optika
skvely.net na facebooku - některé informace a fotky jinde nenaleznete


Další odkazy:
Proč si vybrat skvely.net?
skvely.net nebo skvělý.net - kratičká úvaha nad názvem naší sítě skvely.net
Technické specifikace rozhraní pro připojení do sítě skvely.net