Internet pro Smečno

Umístění přístupových bodů bezdrátového internetu skvely.net pro SmečnoSmečno, okres Kladno, Středočeský Kraj

Internet ve Smečně poskytujeme již od roku 2004 dříve pod sítí známou jako SlanyFREE.net, od roku 2005 již pod jménem skvely.net.

Internet pro Smečno zajištuje šest našich přístupových bodů v různých lokalitách. Na pokrytí a správné fungování internetu je vyhrazeno přes 35 sektorových a všesměrových antén. Umístění vysílačů je zobrazeno na obrázku vpravo.

V některých bytových domech disponujeme datovou kabeláží, takže pokud v nich bydlíte, není potřeba si kupovat žádnou anténu a tím se vám sníží náklady na pořízení.

Ověřit dostupnost
Ověřte si dostupnost připojení, včetně existence datové kabeláže pomocí našeho jednoduchého formuláře

Ve Smečně zajišťujeme připojení k internetu pro více jak 250 domácností a firem. Údaj je z dubna 2021.

V současné době považujeme pokrytí Smečna za plně dostačující a neplánujeme výstavbu dalších přístupových bodů.

Napojení na naši páteřní síť je realizováno ze všech tří hlavních vysílačů (Smecno-urad, Smecno-skola, Smecno-zamek) a výpadek jednoho místa ve Smečně nemá za následek nefunkčnost internetu v jiných místech. Smečno je díky naší páteřní síti napojeno na obě optická vlákna jak na Kladně tak i u Zlonic několika trasami, například přes Dřínov, přes Stochov, ale i přes Slaný.

Mohlo by Vás také zajímat

Více informací o síti skvely.net

Fotogalerie

Umístění vysílačů na Smečně, letecká fotografie z roku 2013Některé antény pro Smečno máme umístěné na zámku.Umístění antén na věži smečenského zámkuVýhled od našich antén ze střechy školy Smečno směrem na zámek v únoru 2013