Internet pro Kladno

Umístění přístupových bodů bezdrátového internetu skvely.net pro KladnoKladno, okres Kladno, Středočeský Kraj

Internet na Kladně poskytujeme od roku 2008, kdy jsme vyjednali umístění antén na švermovském vodojemu. O několik let později jsme realizovali napojení naší sítě na Kladně přímo na optické vlákno.

Internet pro Kladno zajištují tři přístupové body v různých lokalitách. Na pokrytí a správné fungování internetu je vyhrazeno přes 30 sektorových a všesměrových antén. Umístění vysílačů je zobrazeno na obrázku vpravo.

V některých bytových a panelových domech disponujeme datovou kabeláží, takže pokud v nich bydlíte, není potřeba si kupovat žádnou anténu a tím se Vám sníží náklady na pořízení.

Ověřit dostupnost
Ověřte si dostupnost připojení, včetně existence datové kabeláže pomocí našeho jednoduchého formuláře

Na Kladně zajišťujeme připojení k internetu pro více jak 100 domácností a firem. Údaj je z dubna 2021. Toto číslo je poměrně malé, ale je to dáno tím, že na Kladně jsme začali působit výrazně později než naše konkurence.

V současné době považujeme pokrytí Kladna za dostačující, ale v případě poptávky z míst, kde není pokrytí naším signálem, budeme uvažovat o výstavbě dalších vysílačů.

Napojení na naši páteřní síť je realizováno ze všech přístupových míst a výpadek jednoho místa na Kladně nemá za následek nefunkčnost internetu v jiných místech. Kladno je obrazně řečeno díky optickému vláknu přímo u zdroje internetu, ale díky páteřní síti je možné internet přivést i z druhého optického napojení u Zlonic.

Mohlo by Vás také zajímat

Více informací o síti skvely.net